SaS
Čo sa týka tej stability, na vláde sa nemusíme sa rozprávať, lebo tam bude sedieť pán Huliak, ktorý urážal pána Tarabu a bude tam sedieť pán nový minister Migaľ, ktorý urážal pána Eštoka.
Spor medzi ministrom Rudolfom Huliakom a členmi strany SNS Tomášom Tarabom a Andrejom Dankom začal pri zostavovaní súčasnej vlády. Pôvodne bol na post ministra životného prostredia nominovaný Rudolf Huliak, avšak prezidentka Zuzana Čaputová ho odmietla vymenovať s odôvodnením, že nesplnil základné predpoklady na výkon tejto funkcie. Následne bol na post ministra nominovaný súčasný minister Tomáš Taraba. Rudolf Huliak na jeho adresu opakovane vyslovil rôzne urážky. Druhý spor sa odohrával v strane Hlas-SD, kde skupina poslancov okolo Samuela Migaľa kritizovala vedenie strany pod Matúšom Šutajom Eštokom, pričom zazneli obvinenia z „gestapáckych praktík“ a politického vydierania. Migaľ a jeho spojenci boli zo strany vylúčení, čo Eštok označil za očistenie strany.
Spor Huliaka s Tarabom
Rudolf Huliak je predsedom strany Národná koalícia, ktorej členovia kandidovali v parlamentných voľbách 2023 na kandidátke strany SNS. Po tom, čo ho prezidentka Zuzana Čaputová odmietla vymenovať na post ministra životného prostredia, kde namiesto neho pôsobí člen strany SNS Tomáš Taraba, Huliak uviedol, že Tomáš Taraba a Andrej Danko si z neho a jeho spolustraníkov spravili „užitočných hlupáčikov“. Na adresu Tarabu sa vyjadril, že jeho „denný nástroj je klamstvo, lož a intrigy.”
Napätie medzi Huliakom a Dankom sa vystupňovalo v momente, keď Huliak žiadal, aby sa názov jeho strany Národná koalícia objavil v názve poslaneckého klubu SNS. Po Dankovom odmietnutí vyhovieť jeho požiadavke Huliak spolu s dvoma ďalšími poslancami Národnej koalície poslanecký klub SNS opustil. Predseda SNS Andrej Danko tento krok označil za zradu a Huliaka osobne nazval „hulvátom“. Huliak naopak v rozhovore pre reláciu Braňo Závodský Naživo naznačil, že Andrej Danko mohol byť počas vystúpenia v pléne Národnej rady pod vplyvom alkoholu.
Vzťahy medzi Huliakom a Tarabom sa vyostrili aj po tom, čo minister Taraba vyhodil nominantov Národnej koalície z úradu Štátnej ochrany prírody SR a Štátnej inšpekcie životného prostredia. Huliak v reakcii na tieto udalosti nazval Tarabu diletantom či autokratom. Huliak poskytol v októbri 2024 rozhovor konšpirátorovi Danielovi Bombicovi, ktorý je známy šírením extrémistických názorov. V rozhovore Tarabu označil za arogantného chrapúňa a egomaniaka.
Spor Migaľa so Šutajom Eštokom
Štvorica poslancov zo strany Hlas-SD, Ján Ferenčák, Roman Malatinec, Radomír Šalitroš a Samuel Migaľ, začiatkom roka 2025 začali kritizovať pomery vo vnútri strany. Predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok označil túto skupinu poslancov okolo Samuela Migaľa za „vydieračov“, pričom tvrdil, že od strany požadovali vysoké štátne funkcie výmenou za lojalitu. Minister vnútra pro pracovnom kongrese strany v januári 2025 oznámil, že Samuela Migaľa a Radomíra Šalitroša vylúčili z poslaneckého klubu strany.
Samuel Migaľ vo viacerých vyjadreniach otvorene spochybnil vedenie strany pod Matúšom Šutajom Eštokom. Označil ho za slabého lídra, ktorý podľa neho nezvláda riadiť vnútorné procesy v strane a kritizoval tiež jeho prístup ku konfliktom v strane a spôsob, akým sa vyrovnával s vnútrostraníckou opozíciou.
Samuel Migaľ ako jeden z najvýraznejších kritikov vnútrostraníckych pomerov v Hlas-SD vo verejných vystúpeniach uviedol, že stranu interne označujú za „stranu pekných ľudí“. Zároveň kritizoval predsedu strany Šutaja Eštoka, že počas podávania demisie ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej sa nezdržiaval na Slovensku, ale na podujatí Oktoberfest v Nemecku. Migaľ tiež naznačil, že strana Hlas-SD je naďalej ovládaná prezidentom Petrom Pellegrinim, a to prostredníctvom ministra školstva Tomáša Druckera.
Po vylúčení poslancov Migaľa, Šalitroša a ďalších zo straníckych štruktúr Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok vyhlásil, že strana sa týmto krokom „očistila“ a zároveň deklaroval, že so spomínanými poslancami už strana neplánuje komunikovať.
Radomír Šalitroš v rozhovore pre denník Korzár kritizoval pomery v strane Hlas-SD, pričom hovoril o takzvaných „gestapáckych praktikách“ či silnom vplyve prezidenta Petra Pellegriniho. Zároveň uviedol, že spätne ľutuje podporu niektorých legislatívnych návrhov koalície ako napríklad novelu Trestného zákona, zmenu fungovania RTVS či zákon o Fonde na podporu umenia. Z jeho rozhodnutí mu malo prísť fyzicky nevoľno.
Roman Malatinec začiatkom februára 2025 vystúpil z poslaneckého klubu Hlas-SD a pripojil sa k odídencom z poslaneckého klubu SNS okolo poslanca Huliaka.