... vy (TA3, pozn.) ste jediná televízia, ktorá pána Kotlebu pozvala na takýto rozhovor.
20.03.2017
Pravda
Podpredsedníčka strany SaS Kiššová sa následne vyjadrila ku svojmu výroku a upresnila na aký typ rozhovoru odkazovala. Podľa jej vyjadrenia mala na mysli politické diskusie mimo predvolebných a tesne povolebných diskusií. Spomenutý rozhovor na TA3 sa uskutočnil 24. apríla 2016, ktorého sa okrem Mariána Kotlebu zúčastnil aj poslanec NR SR za SaS, Martin Klus. V podobnej debate relevantnej televíznej stanici v tomto volebnom období Marian Kotleba už nevystúpil. Výrok Kiššovej preto hodnotíme ako pravdivý.
Je nutné však dodať, že predvolebných, ako aj povolebných diskusií sa Marian Kotleba zúčastnil hneď niekoľkokrát, a to nielen na stanici TA3. V tejto televízii sa najskôr 23. februára 2016 zúčastnil predvolebnej diskusie v relácii Tak takto?!. Následne sa zúčastnil diskusie 6. marca 2016, deň po parlamentných voľbách, kde bol pozvaný ako líder strany, ktorá sa dostala do Národnej rady SR.
Okrem toho sa predseda ĽSNS minulý rok 21. februára ukázal v predvolebnej diskusii na Markíze. 1. marca vystúpil v rámci predvolebnej debaty aj v RTVS. Deň po voľbách - 6. marca 2016 - sa Marian Kotleba predstavil v televízii Markíza ako čerstvo zvolený poslanec Národnej rady. Na povolebnú debatu bol pozvaný aj do RTVS, tam ho však zastupoval poslanec Milan Uhrík.
Téma, či dávať Marianovi Kotlebovi a jeho strane mediálny priestor sa stala pomerne diskutovanou. Sám Kotleba mal viacero sporov ohľadne televíznych diskusií. Ešte predtým, než sa stal predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja , odmietol vystúpiť v TA3. Nepozdávalo sa mu, že predvolebná debata s protikandidátom Maňkom nemala prebehnúť naživo. V máji 2014 sa nepohodol s RTVS, kam ho nepustili do diskusie pred voľbami do Európskeho parlamentu, nakoľko sám nekandidoval. Nedávno Marian Kotleba vyzval na debatu v priamom prenose premiéra Fica.