Stranu Most-Híd založil v júni 2009 bývalý predseda SMK Béla Bugár. Hoci je pravdou, že od jej vzniku sa strany Most-Híd a SMK vyjadrovali jedna o druhej prevažne negatívne a vo voľbách mali tendenciu predstaviť vlastných kandidátov (stalo sa tak aj v eurovoľbách 2014), nie je pravdou, že by SMK a Most-Híd nespolupracovali vôbec. V niektorých voľbách od vzniku Mostu-Híd strany kandidovali spolu.
Keď politická strana Most-Híd požiadala o členstvo v Európske ľudovej strane, proti jej prijatiu sa postavili strana SMK a maďarský FIDESZ, a vyzývali na jej neprijatie.
Vo voľbách do EÚ parlamentu 2014 politická strana SMK postavila vlastných 13 kandidátov a nespolupracuje so žiadnou inou stranou. Lídrom kandidátky sa stal Pál Csáky, druhé miesto je pre Ivána Farkaša. Ostatné miesto vyplnili mladší kandidáti za SMK. Csáky toto rozhodnutie komentoval takto: "Dúfame, že nás podporia voliči maďarskej národnosti ako stranu, ktorá ponúka jedinú maďarskú kandidátku."
V prezidentských voľbách 2014 strana Most-Híd v rámci Ľudovej platformy s KDH a SDKÚ-DS podporovala Pavla Hrušovského, zatiaľ čo za SMK kandidoval Gyula Bárdos. Bugár jeho kandidatúru okomentoval ako snahu o zviditeľnenie značky SMK.
Podľa výsledkov krajských volieb 2013 zo štatistického úradu, široká koalícia SDKÚ-DS, SZ, OKS, SMK-MKP, SaS, Most-Híd a KDH získala 34 zvolených poslancov v Bratislavskom kraji. V iných krajoch SMK a Most-Híd spolu nekandidovali. V druhom kole župných volieb v Trnavskom kraji v roku 2013 politická strana Most-Híd vyjadrila podporu kandidátovi strany SMK, J.Berényimu. V krajských voľbách v roku 2009 tieto dve strany nekandidovali spolu.
Koalície Mostu-Híd a SMK sa však objavili vo voľbách do orgánov samosprávy obcí v roku 2010.
Nedá sa teda povedať, že SMK odmieta spoluprácu so stranou Most-Híd vo všetkých prípadoch.