DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Štefanec

KDH

Už aj keď som bol v podnikaní, tak som viedol výbor pre európsku integráciu v Bruseli z hľadiska potravinárskeho priemyslu, potom som mal na starosti integráciu 10 krajín v rámci veľkej firmy, zavádzal som euro na Slovensku ako vládny spolnomocnenec a potom som pôsobil v eurovýbore aj ako predseda a v súčasnosti ako podpredseda.

Café Európa: Preco íst volit do EP? - 14.05.2014
Pravda

Ako sám Štefanec píše na svojej stránke: "Na medzinárodnom poli som zastupoval Slovensko od r. 1997 ako člen výboru pre rozšírenie Európskej Únie pri medzinárodnej organizácii výrobcov nealkoholických nápojov UNESDA/CISDA so sídlom v Bruseli, v r.2000 až 2004 som bol predsedom tohto výboru," Nepodarilo sa nám však zistiť, či mal na starosti integráciu 10 krajín.

Trend.sk priniesol v roku 1998 správu, v ktorej informoval o tom, že Ivan Štefanec sa stal generálnym riaditeľom Coca Coly na Slovensku, Táto správa zároveň zhrňuje jeho predchádzajúce podnikateľské aktivity.

Štefanec pôsobil od roku 2006 na pozícii splnomocnenca vlády SR pre zavedenie eura.

Od roku 2006 pôsobil Štefanec vo Výbore NR SR pre európske záležitosti (člen), Výbore NR SR pre financie, rozpočet a menu (člen), čo uvádza aj na svojej stránke: " V súčasnosti pôsobím ako podpredseda Výboru NR SR pre európske záležitosti, člen Výboru NR SR pre verejnú správu a člen Výboru NR SR pre kontrolu rozhodnutí NBÚ. Ako poslanec, podpredseda SDKÚ-DS a podpredseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS sa sústreďujem najmä na ekonomické a európske záležitosti."

Dátum zverejnenia analýzy: 13.05.2014
success
error