SMER-SD
Keď bola prijatá Lisabonská zmluva, národné parlamenty sa mohli rozhodnúť, ako budú financovaní poslanci za jednotlivé členské štáty. Národná rada Slovenskej republiky sa rozhodla, že našich 13 poslancov a vtedy naozaj ani pani Záborská, ani ja sme už nepôsobili v Národnej rade, že našich 13 poslancov buď bude financovaných tak ako sú financovaní poslanci Národnej rady Slovenskej republiky a to zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky alebo budú financovaní zo spoločného európskeho rozpočtu presne tak isto ako sú financovaní poslanci z ostatných členských štátov.
V dostupných zdrojoch sme nenašli informácie o diskutovaní problematiky financovania poslankýň a poslancov EP v slovenskom parlamente. Vzhľadom na obdobie, kedy táto diskusia mohla prebiehať, však nemožno vylúčiť, že okrajovo téma spomenutá bola. Na druhej strane však je známe, že od roku 2009 platí pravidlo rovnakého platu pre všetkých europoslancov bez ohľadu na štátnu príslušnosť, a to z európskeho rozpočtu.
O platoch europoslancov sa u nás diskutovalo po vstupe do EÚ v roku 2004, kedy bola otázka, či sa ich výška bude rovnať výške platov poslancov národného parlamentu alebo bude dvojnásobná. Zákon, ktorý túto výšku zavádzal bol prijatý v roku 24. júna 2004. Už v roku 2005 sa podľa rozhodnutia Európskeho parlamentu stanovilo, že od roku 2009 bude platiť iný systém, založený na rovnakom plate bez ohľadu na štátnu príslušnosť, vyplácanom z európskeho rozpočtu. Flašíková-Beňová, ktorá bola vtedy spolu s Annou Záborskou už poslankyňou, vtedy povedala: "Pre mňa je Brusel a Štrasburg pracovným miestom tak isto ako je Národná
rada SR v Bratislave pracovným miestom pre kolegov z Banskej Bystrice,
Košíc a iných miest. Tak ako moje kolegyne a kolegovia z iných miest ako
Bratislava dostávajú rovnakú mzdu, tak isto je celkom prirodzené, že aj ja
a moji kolegovia zo Slovenska budú tu, v europarlamente dostávať rovnakú
mzdu ako kolegovia z iných krajín."
Od roku 2009 systém jednotných platov v EP funguje, hrubá mzda dosahuje výšku necelých 8000 eur.