PPP projekty boli financované na 30 rokov na úrovni 9 až 10% pre banky. Najviac získavali banky, nie stavbári. A dnes si Slovensko vie požičať za 2,5%.
Na základe dokumentu Ministerstva dopravy je pravdou, že financovanie PPP bolo nastavené na úrovni 9 až 10%. Je tiež pravdou, že banky by obdržali viac nominálnych platieb ako stavbári. Slovensko si v júni 2013 požičalo za dokonca nižší úrok ako hovorí J. Figeľ. Vzhľadom na to, že si uvedením vyššieho úroku nezlepšuje pozíciu, výrok ako celok hodnotíme ako pravdivý.
Podľa prezentácie Ministerstva dopravy z 24. februára 2012 bolo financovanie troch PPP balíkov naplánovaných za prvej vlády R. Fica na úrovni 9 až 10% (s. 4). Podľa toho istého dokumentu mali za tridsať rokov až 34% nominálnych platieb za náklady na PPP (úroky a poplatky) smerovať bankám. Stavbári by samotnou výstavbou získali 24% nominálnych platieb za náklady. V prípade započítania údržby by získali približne 33% nominálnych platieb za 30 rokov (s. 3). Banky by teda podľa dokumentu Ministerstva dopravy na úrokoch a poplatkoch získali viac ako stavbári.
Ministerstvo financií informovalo, že Slovensko si požičalo v júni 2013 za rekordne nízke úroky. Ide o nižšie úroky ako úrok na úrovni 2,5%.
"Slovensku sa úspešne podarilo predať dlhopisy na japonskom trhu. Slovensko tak prvýkrát v histórii predalo dlhopisy v Japonsku spolu za 29,8 mld. jenov. Väčšina dlhopisov v sume 25,8 mld. JPY je so splatnosťou tri roky a zvyšných 4,2 mld. JPY majú splatnosť 5 rokov. Kratšia splatnosť mala kupón na úrovni 0,72 % p.a. a dlhšia splatnosť 0,99 % p.a."
"Pri dlhopisoch s desaťročnou splatnosťou celkový dopyt presiahol 272 mil. eur. ARDAL prijal dopyt na úrovni 112 mil. eur. Väčšina z toho smerovala k domácim investorom. Požadovaný priemerný úrok bol 2,49 % p.a. a priemerná akceptovaná priemerná úroková sadzba dosiahla 2,45 % p.a. V pondelňajších aukciách tiež Slovensko predalo bondy splatné v januári 2017 v hodnote 101 mil. eur. Celkový dopyt pritom dosiahol až 235 mil. eur. Požadovaný úrok v priemere 1,19 % p.a., akceptovaný priemerný úrok napokon dosiahol 1,12 % p.a."
"Slovensko dnes na trhu získalo 1 miliardu eur, a to prostredníctvom predaja novej emisie 5,5-ročných štátnych dlhopisov. Informoval o tom Juraj Pekár z Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL). Celkový dopyt pritom dosiahol 2,81 miliardy eur. Dlhopisy vydáva agentúra k 28. máju tohto roka, splatné sú 28. novembra 2018. Úrokový výnos je stanovený ako pevný na úrovni 1,5 % ročne."
TASR informovala 20. februára 2013 o umiestnení novej emisie desaťročného benchmarkového dlhopisu v hodnote 1,75 miliardy eur na trh. Podľa riaditeľa tlačového odboru ministerstva financií Radka Kuruca:
"ide o najlacnejší slovenský dlhodobý dlhopis v histórii. Môžeme to hodnotiť ako prejav dôvery trhov v správnosť nastavenia ekonomickej politiky vlády SR a ocenenie konsolidačného úsilia."